Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
20. oktobris, 2015
Drukāt

1905. gada 20. oktobrī

20okt_Mitins_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 20. oktobrī, Viskrievijas politiskā streika dienās Rīgā, Grīziņkalnā uz mītiņu pulcējās 80 līdz 100 tūkstoši cilvēku.

Tas bija kas Latvijas vēsturē agrāk nepieredzēts un netika pārspēts līdz atmodas laikam. Mītiņi Grīziņkalnā turpinājās līdz 22. oktobrim. Laikabiedrs, sociāldemokrāts Fēlikss Cielēns atceras, ka vienlaikus runāts no kādām 30 tribīnēm. Runāts latviski, krieviski un “žīdiski”. Orķestri spēlēja revolūcijas maršus un revolucionāras dziesmas. No latviešu sociāldemokrātu pulka oratoru rindās bija, piemēram, Miķelis Valters, Jānis Akuraters, Atis Ķeniņš. 1975. gadā 1905. gada revolucionārajiem notikumiem par godu Grīziņkalnā atklāja pieminekli, bet 1905. gada parka nosaukumu Grīziņkalns ieguva vēl 30. gados. Atzīmējams, ka arhitektu Gunāra Lūša-Grīnberga un Liliānas Kraukles un tēlnieka Valda Altberga veidotais piemineklis kalts no Staburaga klints šūnakmens.

Pievienot komentāru

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli (2)Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+