Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
30. jūnijs, 2015
Drukāt

1905. gada 30. jūnijā

30jun_Umurkumurs_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 30. jūnijā, laikraksts “Rīgas Avīze” ziņoja, ka Jēkaba laukumā, kur rīdzinieki kopš seniem laikiem noturējuši Ziemassvētku tirdziņus, kā arī “hungerkummeru” (Umurkumura svētkus. – Aut.), tagad ierīkoti pastāvīgi apstādījumi.

Ziemassvētku tirdziņu pārcelšot uz Aleksandra bulvāra (Brīvības ielas) aleju, taču Umurkumura liktenis paliekot neskaidrs. “Kaut gan vairākkārt atskanējušas balsis, kas prasījušas “hungerkummera” pilnīgu atmešanu, taču aiz dažiem iemesliem par to vēl var šaubīties. Varbūt “hungerkummeru” sarīkos Grīziņkalnā vai arī pie Lielā Kristapa,” tā avīze. Pēc padzīšanas no Jēkaba laukuma Umurkumurs jeb Ābolu svētki, kurus parasti svinēja 6. augustā un kuru tradicionālā sastāvdaļa bija kāpšana kārtī, patiesi iznīka.

Pievienot komentāru

Aukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības; sestdien stindzinās pat -16 grādu salsAukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības, bet vēl vairāki simti ar ķermeņa atdzišanu nonākuši slimnīcā, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Draugiem Facebook Twitter Google+