Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
30. jūnijs, 2015
Drukāt

1905. gada 30. jūnijā

30jun_Umurkumurs_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 30. jūnijā, laikraksts “Rīgas Avīze” ziņoja, ka Jēkaba laukumā, kur rīdzinieki kopš seniem laikiem noturējuši Ziemassvētku tirdziņus, kā arī “hungerkummeru” (Umurkumura svētkus. – Aut.), tagad ierīkoti pastāvīgi apstādījumi.

Ziemassvētku tirdziņu pārcelšot uz Aleksandra bulvāra (Brīvības ielas) aleju, taču Umurkumura liktenis paliekot neskaidrs. “Kaut gan vairākkārt atskanējušas balsis, kas prasījušas “hungerkummera” pilnīgu atmešanu, taču aiz dažiem iemesliem par to vēl var šaubīties. Varbūt “hungerkummeru” sarīkos Grīziņkalnā vai arī pie Lielā Kristapa,” tā avīze. Pēc padzīšanas no Jēkaba laukuma Umurkumurs jeb Ābolu svētki, kurus parasti svinēja 6. augustā un kuru tradicionālā sastāvdaļa bija kāpšana kārtī, patiesi iznīka.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (46)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+