Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
30. marts, 2015
Drukāt

1905. gada 30. martā

30marts_Saldejums_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 30. martā, “Rīgas Avīze” rakstīja: “Līdz ar cīruļiem un strazdiem ieradušies jau arī rīdziniekiem labi pazīstamie pavasara vēstneši – “morožeņiki”, kuri sākuši jau tirgoties pilsētas ielās.”

Runa bija par cukura saldējumu tirgotājiem. Viņi savu preci pārvadāja īpašos divričos un pārdeva bērniem, iemērot to vafeļu turziņā vai bieži pat vienkārši pircēja riekšā. Cara laiku Rīgā “morožeņiki”, kā jau liecina vārds, lielākoties bija krievi. Tālaika fotogrāfijas viņus rāda kā bārdainus onkuļus naģenēs un priekšautos. “Rīgas Avīze”, atsaucoties arī uz citu preses izdevumu viedokli, minētajā dienā atzīmēja, ka tie šoreiz ieradušies par agru, “jo laiks vēl tik vēss, ka mākslīga atvēsināšanās publikai vēl nav ne prātā”. “Tagad, lietojot “moroženoje”, viegli vien var sasaldēties, sevišķi bērni, kuri šos saldumus labprāt mīl,” brīdināja avīze. Bet mēdza teikt, ka saldējuma ēšana pieder pie “obligātās balagāna programmas”.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (2)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+