Mobilā versija
+13.8°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 22. augusts, 2017
31. jūlijs, 2015
Drukāt

1905. gada 31. jūlijā

31jul_Horns_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 31. jūlijā, Horna dārzā starp Majoriem un Dubultiem notika vēsturē pirmais latviešu simfoniskās mūzikas koncerts.

To sarīkoja profesors Juris Jurjāns. Koncertā atskaņoja tikai latviešu mūziķu darbus. Par muzikālo pavadījumu rūpējās Karla Pancnera vadītais Brēmenes filharmonijas orķestris, kurš vasaras sezonās kopš 1903. gada Jūrmalā koncertēja regulāri. Pašiem latviešiem profesionālu simfonisko mūziķu vēl trūka. Bet klausītāji uz pasākumu sabrauca no visiem Latvijas nostūriem, tā ka koncertdārzs bijis stāvgrūdām pilns. Laikabiedri apgalvoja, ka orķestranti līdz skatuvei spējuši tikt, tikai pārkāpjot pāri dārza žogam, – citādi tas nav bijis iespējams. “Dievs, svētī Latviju” publika pieprasīja nospēlēt atkārtoti un skaņdarba laikā cēlās kājās. Bija prasība nospēlēt arī impērijas himnu “Dievs, sargi ķeizaru”, taču vācu mūziķi to nevarēja izpildīt – nebija nošu.

Pievienot komentāru

Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+