Mobilā versija
Brīdinājums +27.2°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
4. jūnijs, 2015
Drukāt

1905. gada 4. jūnijā

4jun_Zviedris_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 4. jūnijā, Tallinā kuģa mehāniķa ģimenē piedzima viens no ievērojamākajiem latviešu marīnistiem – jūras gleznotājiem – Aleksandrs Zviedris (1905 – 1993).

Pēc jūras, ezeriem un upēm Zviedris tiecās, gan strādājot maizes darbu Rīgas ostā, gan apceļojot ar divriteni Latvijas laukus un gleznojot savam priekam. Par svarīgāko punktu stila izkopšanā kļuva 1938. gads, kad mākslinieks paša būvētā jahtā apceļoja Ziemeļeiropas valstis. Pēc tā Zviedris kļuva par pārliecinātu marīnistu. Mākslinieks atklāja jūras krāsu un toņu mainību. Savam aicinājumam viņš turpināja sekot arī padomju okupācijas gados, kaut gan tad nācās piemēroties “sociālistiskā reālisma” prasībām un gleznot, piemēram, Pļaviņu HES tapšanu, pilsētu un ostu darba ainavas. Jāatzīmē, ka Zviedris bija ne tikai talantīgs gleznotājs, bet arī atzīts vijoļu izgatavotājs.

Pievienot komentāru

Sapratu, ka te galvenais ir "stabilitāte" – Smiltēns izstājas no cīņas (2)Līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņš pametīs partiju un arī “Vienotības” frakciju Saeimā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+