Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
4. jūnijs, 2015
Drukāt

1905. gada 4. jūnijā

4jun_Zviedris_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 4. jūnijā, Tallinā kuģa mehāniķa ģimenē piedzima viens no ievērojamākajiem latviešu marīnistiem – jūras gleznotājiem – Aleksandrs Zviedris (1905 – 1993).

Pēc jūras, ezeriem un upēm Zviedris tiecās, gan strādājot maizes darbu Rīgas ostā, gan apceļojot ar divriteni Latvijas laukus un gleznojot savam priekam. Par svarīgāko punktu stila izkopšanā kļuva 1938. gads, kad mākslinieks paša būvētā jahtā apceļoja Ziemeļeiropas valstis. Pēc tā Zviedris kļuva par pārliecinātu marīnistu. Mākslinieks atklāja jūras krāsu un toņu mainību. Savam aicinājumam viņš turpināja sekot arī padomju okupācijas gados, kaut gan tad nācās piemēroties “sociālistiskā reālisma” prasībām un gleznot, piemēram, Pļaviņu HES tapšanu, pilsētu un ostu darba ainavas. Jāatzīmē, ka Zviedris bija ne tikai talantīgs gleznotājs, bet arī atzīts vijoļu izgatavotājs.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (48)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+