Mobilā versija
+1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
4. septembris, 2015
Drukāt

1905. gada 4. septembrī (3)

4sept_Melanija_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 4. septembrī, Drabešu pagastā dzimusi rakstniece un publiciste Melānija Vanaga, dzimtas uzvārdā Šleija.

Viņas izcilākais darbs, par ko saņemta arī Kultūras ministrijas balva, bija emocionālais ”Veļ­upes krastā”, kas atspoguļo daudz ko no 1941. gada 14. jūnija deportācijās Sibīrijā pašas piedzīvotā. Izsūtījumā Vanaga pavadīja 16 gadus un atgriezās Latvijā 1957. gadā. Atgriešanās bijušajai Rīgas radiofona darbiniecei nozīmēja atļauju strādāt kolhozā par gani. Vēlāk nākamā grāmatu autore sāka nodarboties arī Drabešu apkaimes novadpētniecību. Literāte Anda Līce par kolēģi sacījusi: “Viņas devums latviešu kultūrā nav pilnībā novērtēts. Viņas darbi ir pelnījuši Nobela prēmiju, jo sniedzas pāri viena cilvēka spējām un zināšanām.” Kopš 2000. gada Amatas pamatskolā ir arī Melānijas Vanagas piemiņas muzejs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Par virsrakstu – diez vai apritētu 110. Līdz 100 vēl varētu tā rakstīt. Īpaši dīvaini šķiet, ja raksta – apritētu vai būtu, piem., 150 u.tmldz.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+