Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
12. oktobris, 2016
Drukāt

1906. gada 12. oktobrī

Grigulis

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 12. oktobrī, Lādes pagasta Jumpravmuižas nomnieka ģimenē dzimis rakstnieks un literatūrzinātnieks Arvīds Grigulis.

Literāro darbību viņš aizsāka pirmskara Latvijā, taču par toni nosakošu literātu kļuva tikai padomju okupācijas gados, kad Griguļa darbība cieši savijās ar režīma ideoloģiju. Arī ar VDK. 60. gados čekas uzdevumā, izmantojot čekas piešķirto dokumentālo materiālu, viņš uzrakstīja savulaik “slaveno” romānu “Kad lietus un vēji sitas logā”. Grigulim, bez šaubām, piemita talants, un arī romantiski skarbā dzejnieka dzīve viņam nebija sveša. Kā 1934. gadā vēsta izdevums “Jaunā Daiņa”: “Arvīds Grigulis no deviņiem līdz piecpadsmitiem strādādams kādas slimo kases birojā Rīgā, visu pārējo laiku ziedo dabas zinātņu studijām universitātē, kuras drīzi paredz beigt. Dzejoļu rakstīšanai atliek tikai vaļas brīži, un tie paši nereti jāatrauj miega tiesai.”

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (22)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+