Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
14. oktobris, 2016
Drukāt

1906. gada 14. oktobrī (2)

14okt_Eglitis_2

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 14. oktobrī, Rīgā rakstnieka Viktora Eglīša ģimenē dzimis 30. gadu beigu Latvijā un pēc tam trimdā populārais literāts, dramaturgs un gleznotājs Anšlavs Eglītis.

Labi pazīstami viņa romāni “Līgavu mednieki”, “Pansija pilī”, “Homo Novus”, luga “Kazanovas mētelis”. Literatūrā popularitāti viņš gūst 1936. gadā ar stāstu krājumu “Maestro”. Pēc tā Eglīti, līdzīgi kā Vili Lāci, savā paspārnē ņem izdevēji Benjamiņi. Viņa slavu vairo “Līgavu mednieku” publicēšana turpinājumos žurnālā “Atpūta”. Pēc došanās bēgļu gaitās pusi mūža Eglītis pavadīja, dzīvojot Kalifornijas štatā ASV, kur pārcēlās 1950. gadā. Trimdas laiks viņam izrādījās visražīgākais, kad tika sarakstīts ap 50 darbu. Literatūrzinātnieku spriedumos var atrast atziņu, ka 30. gadu Latvijas sadzīves ainu tēlojumā viņa darbi kultūrvēsturiskās vērtības ziņā pielīdzināmi brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laikiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viņš glezno ar vārdiem. Izcila latviešu valoda. Bet tālab jau viņš ir arī gleznotājs.

  2. Skopi gan, gramatika klibo. A.E. smaida.

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+