Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
14. oktobris, 2016
Drukāt

1906. gada 14. oktobrī (2)

14okt_Eglitis_2

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 14. oktobrī, Rīgā rakstnieka Viktora Eglīša ģimenē dzimis 30. gadu beigu Latvijā un pēc tam trimdā populārais literāts, dramaturgs un gleznotājs Anšlavs Eglītis.

Labi pazīstami viņa romāni “Līgavu mednieki”, “Pansija pilī”, “Homo Novus”, luga “Kazanovas mētelis”. Literatūrā popularitāti viņš gūst 1936. gadā ar stāstu krājumu “Maestro”. Pēc tā Eglīti, līdzīgi kā Vili Lāci, savā paspārnē ņem izdevēji Benjamiņi. Viņa slavu vairo “Līgavu mednieku” publicēšana turpinājumos žurnālā “Atpūta”. Pēc došanās bēgļu gaitās pusi mūža Eglītis pavadīja, dzīvojot Kalifornijas štatā ASV, kur pārcēlās 1950. gadā. Trimdas laiks viņam izrādījās visražīgākais, kad tika sarakstīts ap 50 darbu. Literatūrzinātnieku spriedumos var atrast atziņu, ka 30. gadu Latvijas sadzīves ainu tēlojumā viņa darbi kultūrvēsturiskās vērtības ziņā pielīdzināmi brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laikiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viņš glezno ar vārdiem. Izcila latviešu valoda. Bet tālab jau viņš ir arī gleznotājs.

  2. Skopi gan, gramatika klibo. A.E. smaida.

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (18)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Draugiem Facebook Twitter Google+