Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
14. oktobris, 2016
Drukāt

1906. gada 14. oktobrī (2)

14okt_Eglitis_2

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 14. oktobrī, Rīgā rakstnieka Viktora Eglīša ģimenē dzimis 30. gadu beigu Latvijā un pēc tam trimdā populārais literāts, dramaturgs un gleznotājs Anšlavs Eglītis.

Labi pazīstami viņa romāni “Līgavu mednieki”, “Pansija pilī”, “Homo Novus”, luga “Kazanovas mētelis”. Literatūrā popularitāti viņš gūst 1936. gadā ar stāstu krājumu “Maestro”. Pēc tā Eglīti, līdzīgi kā Vili Lāci, savā paspārnē ņem izdevēji Benjamiņi. Viņa slavu vairo “Līgavu mednieku” publicēšana turpinājumos žurnālā “Atpūta”. Pēc došanās bēgļu gaitās pusi mūža Eglītis pavadīja, dzīvojot Kalifornijas štatā ASV, kur pārcēlās 1950. gadā. Trimdas laiks viņam izrādījās visražīgākais, kad tika sarakstīts ap 50 darbu. Literatūrzinātnieku spriedumos var atrast atziņu, ka 30. gadu Latvijas sadzīves ainu tēlojumā viņa darbi kultūrvēsturiskās vērtības ziņā pielīdzināmi brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laikiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viņš glezno ar vārdiem. Izcila latviešu valoda. Bet tālab jau viņš ir arī gleznotājs.

  2. Skopi gan, gramatika klibo. A.E. smaida.

Vēstījums par vēlmi apšaut līdzcilvēkus mudinājis stādīt potenciālo upuru sarakstus (9)Vēstījums par vēlmi apšaut līdzcilvēkus interneta lietotājus mudinājis stādīt potenciālo upuru sarakstus
No slāpekļskābes skartās apkārtnes evakuētie cilvēki atgriezušies mājāsKrustpils novada Civilās un vides aizsardzības speciālists Edgars Līcis sacīja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas slāpekļskābes noplūdes videi kaitējumu nodarījusi neesot.
Draugiem Facebook Twitter Google+