Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
17. marts, 2016
Drukāt

1906. gada 17. martā

17marts_RLB_2

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 17. martā, Latvijā pilnā sparā ritēja represijas pret 1905. gada revolūcijas dalībniekiem, situācija bija saspringta un Rīgas ielās patrulēja cara armijas karavīri.

“Rīgas Avīze” vēstīja, ka “raiba dzīve” sākusies pat Rīgas Latviešu biedrības telpās Merķeļa ielā: “Tur ievietoti divi bataljoni no 101. Permas kājnieku pulka kareivjiem līdz ar minētā pulka vairākiem ložmetējiem un pārvietojamiem ķēķiem. Gar trotuāru, kurš ved gar Sabiedrības namu, ir uzcelta ne visai augsta sēta, aiz kuras pastāvīgi atrodas vairāki apbruņoti sargzaldāti. Arī no sētas un nama augšējiem stāviem Sabiedrības apkārtne tiek rūpīgi uzraudzīta. Ieeja un izeja tiek no zaldātiem stipri kontrolēta. Kareivji ar Sabiedrības telpām, apgaismošanu un ventilāciju esot pilnīgi apmierināti. Dzird, ka drīzumā pie Sabiedrības vārtiem tikšot uzstādīta arī izkārtne ar uzrakstu “Kазарма” un iekortelētā pulka nosaukumu.” Jāpiebilst, ka piesardzīgi ironizējošajā ziņā ir runa par veco RLB namu, kurš līdz savai nodegšanai 1908. gadā atradās tagadējā, 1910. gadā uzbūvētā vietā.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+