Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
18. aprīlis, 2016
Drukāt

1906. gada 18. aprīlī

18feb_Sanfrancisko_2

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 18. aprīļa rītā, ASV Kalifornijas štata ziemeļu piekrasti skāra 7,8 magnitūdas spēcīga zemestrīce, kas kopā ar pēcgrūdieniem 19. aprīlī iznīcināja 80% Sanfrancisko apbūves un nogalināja ap 3000 cilvēku.

Sanfrancisko zemestrīce saglabājusies vēsturē kā viena no lielākajām un letālākajām dabas katastrofām ASV. Bez pajumtes palika ap 250 tūkstošiem pilsētnieku, un kopējie zaudējumi pārsniedza sešus miljardus dolāru mūsdienu ekvivalentā. Brīvībā izsprukusī pavardu uguns un pārrautās gāzes komunikācijas radīja dzēsējiem nekontrolējamus milzu ugunsgrēkus, kas aptvēra veselus kvartālus. Liesmas plosījās četras diennaktis, un aprēķināts, ka 90% katastrofas postījumu pilsētā radīja tieši uguns. Viens no Sanfrancisko zemestrīces nostāstiem vēsta par slaveno tenoru Enriko Karuzo, kurš tieši tobrīd atradās pilsētā viesizrādēs. Sākoties grūdieniem, viņš kuģī pameta Sanfrancisko, nosoloties nekad vairs tajā neatgriezties. Savu apņemšanos Karuzo tiešām pildījis.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+