Mobilā versija
Brīdinājums +4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
7. aprīlis, 2016
Drukāt

1906. gada 7. aprīlī

7apr_Vezuvs_2

Pirms 110 gadiem, 1906. gada 7. aprīlī, Vezuva izvirdums nopostīja Neapoli, nogalinot 105 cilvēkus un radot arī gluži negaidītas sekas.

Laikraksts “Balss” nākamajā dienā par Neapoles līča krastos notikušo ziņoja: “Vezuva apkārtnē kā lietus nāk zemē pelni un uguns. Vietām sabrukušas ēkas, pie kam nosisti vairāki cilvēki. Apkaimes sādžām draud aprakšana caur lavu.” Izvirdums ilga līdz 22. aprīlim, un tā laikā vulkāns izgrūda līdz šim lielāko reģistrēto lavas daudzumu. Vulkāns kļuva par 200 metriem augstāks. Tomēr lielo cilvēku upuru skaitu radīja nevis pats Vezuvs, bet tas, ka izvirduma laikā Neapolē iebruka kādas baznīcas jumts, nogalinot daudzus, kas zem tā atradās. Pirms katastrofas Itālijas valdība posās 1908. gadā Romā sarīkot vasaras olimpiskās spēles, taču tagad visus uzkrātos līdzekļus nācās novirzīt Neapoles atjaunošanai. Romas vietā IV olimpiskās spēles bija steigšus jāpārceļ uz Londonu.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+