Mobilā versija
+21.1°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
19. janvāris, 2017
Drukāt

1907. gada 19. janvārī.

Lerhis_Puskaitis

Piemineklis A. Lerhim-Puškaitim

Pirms 110 gadiem laikraksts “Rīgas Avīze”: “No Džūkstes. Tautas teiku krājējs un kārtotājs Lerhis-Puškaitis bij mirdams atstājis ap 2000 rubļu lielu kapitālu. Savā pēdējā novēlējumā tas pusi no tā bij noteicis savai laulātai mūža biedrenei. Otru pusi – 1000 rubļu – dalīt atkal divās daļās. Par vienu daļu viņam celt pieminekli, par otru daļu – 500 rubļu – izmaksāt Rīgas Latviešu biedrības Zinību komisijai. Tagad testamenta izpildītāji sākuši rīkoties. Uz nelaiķa tautas darbinieka kapa uzcelts glīts piemineklis. Pie tā celšanas piedalījušies arī nelaiķa draugi un cienītāji ar naudas kolekciju. Piemineklis darināts no spodrināta melna zviedru granīta obeliska veidā. Pieminekļa frontē reljefa burtiem iecirsts: “Ansis Lerhis-Puškaitis, talsenieku Cīruļu Reiņa un Ģertrūdes dēls, dzimis 1849., miris 1903. g. Tautas pasaku darbinieks un Džūkstes Lancenieku skolas skolotājs no 1883. g.” Šādu virsrakstu nelaiķis pats vēlējies. Pieminekļa otrā pusē testamenta izpildītāji rakstījuši pantu: “Jēzus Kristus tas pats vakar, šodien un mūžīgi.” Piemineklis pats itin stalts. Tikai līniju stilistikā viņa meistars drusciņ grēkojis, tāpat arī raksti iekalti nesimetriski.” Piemineklis arvien stāv savā vietā un džūkstenieki pie tā mēdz sarīkot ievērojamā novadnieka atceres brīžus.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (6)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+