Latvijā
Vēsture

1908. gada 15. septembrī. Dzimis “Trīs vītušo rožu” autors Vinters1


Alfrēds Vinters 60. gados Zviedrijā
Alfrēds Vinters 60. gados Zviedrijā
Alfrēds Vinters 60. gados Zviedrijā

Pirms 110 gadiem no Mazsalacas nākušu, muzikāli apdāvinātu skolotāju ģimenē Čiekurkalnā, Rīgā piedzima viens no latviešu šlāgera pamatlicējiem, komponists un dziesminieks Alfrēds Aleksandrs Vinters (1908 – 1976).

Mūziku – nošu rakstu, vijoli, cītaru, akordeonu – viņš iemācījās pašmācības ceļā, bet 30. gados jau baudīja publikas mīlestību, uzstājoties ar “Alfrēda Vintera jautro kapellu”.

Saviem visos laikos populārajiem “grāvējiem” pats arī rakstīja vārdus. Pārsvarā viņa dziesmas daudzināja “mīlu un jaunību”.

Kā savulaik rakstījis publicists un vēsturnieks Uldis Ģērmanis, “viņš prata atrast vieglas melodijas un vārdus, ko tauta dziedāja un joprojām dzied. No salkanības viņu glāba tipisks Rīgas zēna humors un asprātība”.

Vintera deju mūzikas popularitātei 30. gadu beigās par labu nāca apstāklis, ka uzņēmējs Helmārs Rudzītis Rīgā bija nodibinājis skaņuplašu izdevniecību “Bellaccord”, līdz ar to Vintera auditorija krietni paplašinājās.

Saistītie raksti

1945. gadā Vinters devās bēgļu gaitās uz Zviedriju, turklāt pārbēgšana pāri jūrai notika vienā kuģītī kopā ar ne mazāk pazīstamo latviešu mūziķi Marisu Vētru.

Visus mūzikas instrumentus bēgšanas laikā nācās samest jūrā kā lieku svaru.

Vinters arī svešatnē turpināja muzicēšanu un 1960. gadā pat pamanījās sniegt vairākus koncertus padomju okupētajā Rīgā.

Kopumā Alfrēds Vinters mūža laikā radījis vai aranžējis ap 130 populārās mūzikas “gabalu”.

LA.lv