Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
1. jūnijs, 2012
Drukāt

1912. gada 1. jūnijā

1jun_gramatnica_2

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 1. jūnijā, Rīgā, bijušajā Eihmaņa tirgotavā Teātra ielā 9, sāka darbu Valtera un Rapas grāmatnīca, kas līdz 1940. gadam kļuva par lielāko izdevniecību Latvijā un izdeva kopumā vairāk nekā 3000 grāmatu. Jānis Rapa un Arturs Valters, savu uzņēmumu sākot, bija jau pieredzējuši grāmatu nozarē.

 

Avīze “Latvija” toreiz rakstīja: “Jaunā firma, kuras vadību ņēmuši savās rokās enerģiski un izveicīgi vīri un kura, ievērojot solīdo dalībnieku sastāvu, bagātīgi apgādāta ar līdzekļiem, domā ieņemt mūsu grāmatu tirdzniecībā centrālā veikala vietu.” Prese norādīja, ka grāmatu izdošanai “pie mums vēl arvienu ir tikai gadījuma raksturs”. “Valters un Rapa”, ķeroties pie stabilas izdevējdarbības, laboja šo situāciju.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+