Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
1. marts, 2012
Drukāt

1912. gada 1. martā

1marts_izpletnis_2

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 1. martā, amerikānis Alberts Berijs pirmais pasaulē izlēca ar izpletni no lidojošas lidmašīnas. Lēciens tika veikts 457 m augstumā virs armijas bāzes, ASV Misūri štatā.

 

11 metru diametra izpletnis vēl bija tik neveikls, ka to stiprināja metāla konteinerā pie lidmašīnas ar aprēķinu, lai cilvēka svars lecot izpletni izrautu no konteinera. Pametis lidmašīnu, kas lidoja ar ātrumu 90 km/h, Berijs brīvajā kritienā veica 152 metrus, līdz kokvilnas ”krītširmis” atvērās. Eksperimenta dalībnieki bija rēķinājušies, ka lidaparāts pēc spējās atvieglošanas sašūposies, taču pilotam par pārsteigumu nekas tāds nenotika. Kad Albertam Berijam tūlīt pēc piezemēšanās jautāja, vai viņš domā ko tādu atkārtot, atbilde skanēja: ”Nekad vairs.”

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+