Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
10. septembris, 2012
Drukāt

1912. gada 10. septembrī

10sept_bidstrups_23

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 10. septembrī, Berlīnē dzīvojoša dāņu dekorāciju meistara ģimenē piedzima grafiķis un karikatūrists Herlufs Bidstrups.

 

Kreiso uzskatu dēļ viņš tika favoritizēts PSRS, kur plaši izdeva viņa sadzīvisko, politisku un antireliģisko karikatūru krājumus, kas bija populāri arī Padomju Latvijā. Tajā pašā laikā Rietumos dāņu komunistu laikraksta “Land og Folk” karikatūristu atpazina vien retais. Bidstrups divas reizes ciemojās Latvijas PSR un apmeklēja arī žurnāla “Dadzis” redakciju. Kā atceras karikatūrists Ēriks Ošs, Bidstrupa sērijveida zīmējumi toreizējā PSRS daudziem bijis vienīgais veids, kā iepazīt komiksa žanru.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+