Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
23. marts, 2012
Drukāt

1912. gada 23. martā

23mar_brauns_2

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 23. martā, dzimis izcilais raķeškonstruktors Verners fon Brauns (1912 – 1977). Viņa talants kalpoja gan nacistiskajai Vācijai, konstruējot raķešbumbas – ballistiskās raķetes “V2” (“Fau-2”), gan arī amerikāņiem, pēc kara dodot ieguldījumu ASV kosmiskajā programmā.

Fon Brauna sešdesmitajos gados radītā raķete “Saturn 5” ļāva amerikāņu astronautu ekspedīcijām sasniegt Mēnesi.

Konstruktors un viņa komanda 1945. gadā apzināti pameta nacistu raķešu pētniecības bāzi Pēnemindē, lai nenonāktu uzbrūkošās padomju armijas rokās, un padevās amerikāņiem. Nav pamata šaubīties, ka arī PSRS bija ļoti ieinteresēta fon Brauna iegūšanā. Fon Brauns ASV nodzīvoja garu, ražīgu mūžu, saņēma neskaitāmus apbalvojumus un pagodinājumus.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+