Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
23. marts, 2012
Drukāt

1912. gada 23. martā

23mar_brauns_2

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 23. martā, dzimis izcilais raķeškonstruktors Verners fon Brauns (1912 – 1977). Viņa talants kalpoja gan nacistiskajai Vācijai, konstruējot raķešbumbas – ballistiskās raķetes “V2” (“Fau-2”), gan arī amerikāņiem, pēc kara dodot ieguldījumu ASV kosmiskajā programmā.

Fon Brauna sešdesmitajos gados radītā raķete “Saturn 5” ļāva amerikāņu astronautu ekspedīcijām sasniegt Mēnesi.

Konstruktors un viņa komanda 1945. gadā apzināti pameta nacistu raķešu pētniecības bāzi Pēnemindē, lai nenonāktu uzbrūkošās padomju armijas rokās, un padevās amerikāņiem. Nav pamata šaubīties, ka arī PSRS bija ļoti ieinteresēta fon Brauna iegūšanā. Fon Brauns ASV nodzīvoja garu, ražīgu mūžu, saņēma neskaitāmus apbalvojumus un pagodinājumus.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+