Mobilā versija
+13.6°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
3. aprīlis, 2012
Drukāt

1912. gada 3. aprīlī

3apr_aarija_2

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 3. aprīlī, Jaunajā Rīgas teātrī notika Raiņa traģēdijas ”Indulis un Ārija” pirmizrāde. Titullomās – Alfrēds Amtmanis-Briedītis, Tija Banga vai Lilija Ērika.

Arturs Bērziņš avīzē ”Latvijā” pēc pirmizrādes rakstīja: ”Izrādē (..) dažas bildes pavisam citādi iekārtotas nekā grāmatā. To izdarījis pats autors, vietām ļoti izdevīgi, bet citur ne tik izdevīgi, jo darbam tā notrauc it kā ziedus.” Kritika aizrādīja, ka izrādes sižetam trūkst spraiguma: ”Bija jāgarlaikojas. Ne tādēļ, ka luga būtu slikta, arī ne tādēļ, ka izrāde būtu nebaudāma, bet tālab, ka viss skatuves aparāts un aktieri it kā ātri censtos tikt pāri domu dziļumiem, lai tad tos drīzāk aizmirstu.” Dažam aktierim tika aizrādīts, ka tas runā saspiestā kakla balsī.

 

 

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+