Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
31. jūlijs, 2012
Drukāt

1912. gada 31. jūlijā

31jul_fridmans_22

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 31. jūlijā, Ņujorkā ebreju emigrantu ģimenē piedzima nākamais Nobela prēmijas laureāts, ekonomists Miltons Frīdmans, kuru uzskata par 20. gadsimta otrās puses vai varbūt pat visa gadsimta ietekmīgāko ekonomistu.

 

Frīdmans bija stingrs brīvā tirgus kā pašregulējošas sistēmas aizstāvis un tāpat bija pārliecināts, ka krīzes ir progresu virzošs spēks, jo ekonomisko grūtību situācijā valdībai iespējams pieņemt nepopulārus, taču labus un valstij nepieciešamus lēmumus, kas citos apstākļos nebūtu iespējami. Frīdmana izteikumi pēdējos gados nereti tikuši piesaukti, arī rakstot par Latvijas ekonomisko krīzi.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+