Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
8. jūnijs, 2012
Drukāt

1912. gada 8. jūnijā

6jun6_novarupta_22

Pirms 100 gadiem, 1912. gada 8. jūnijā, Novaruptā Aļaskā norisinājās 20. gadsimta grandiozākais vulkāna izvirdums, kas sākās 6. jūnijā un ilga trīs dienas.

 

Izvirdums pārklāja ar pelniem un magmu 65 km2 platību. Vietām izmešu kārtas biezums sasniedza 200 metru un kopējais izsviestās magmas daudzums tika lēsts uz 13 – 15 kubikkilometriem. Attiecīgi daļa magmas pēc tam iegruva atpakaļ tukšumā, kas bija izveidojies zem vulkāna virsotnes. Izvirduma radītais slānis saglabāja karstumu vēl vairākus gadus pēc notikušā. Katastrofa notika cilvēku neapdzīvotā apvidū, un neviens tajā necieta.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+