Mobilā versija
+18.6°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
12. decembris, 2013
Drukāt

1913. gada 12. decembrī

12dec_Kapablanka_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 12. decembrī, Rīgā divas dienas viesojās kubiešu šaha meistars Hosē Rauls Kapablanka.

Vēlāk, no 1921. līdz 1927. gadam, viņš noturēja pasaules čempiona titulu, bet toreiz Rīgā Kapablanka, lai arī jau slavens, tomēr bija vēl karjeras sākumā. Šahists 12. un 13. decembrī sniedza divas plaši apmeklētas simultānspēles I Rīgas šaha biedrības telpās Strēlnieku biedrības namā, tagadējā Kongresu nama vietā. ”Dzimtenes Vēstnesis” rakstīja: ”Viesis, no izskata tīra spāniešu tipa melniem, kupliem matiem un patīkamiem ģīmja pantiem, steidzās no viena pretinieka pie otra, pakavēdamies pie katra galdiņa tikai dažas sekundes.” Pirmajā dienā Kapablanka spēlēja pret 28 pretiniekiem un zaudēja tikai vienam. Nākamajā dienā tika izspēlētas 23 partijas, bet jau pret spēcīgākiem pretiniekiem. Zaudēja meistars atkal tikai vienā gadījumā. Ja ievēro pretinieku stiprumu un spēles ātrumu, jāatzīst, ka neviens no daudzajiem slavenajiem meistariem, kas Rīgā uzstājušies kā simultānspēlētāji, nav sasniedzis tik spožus panākumus,” atzīmēja laikraksts.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (8)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+