Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
12. septembris, 2013
Drukāt

1913. gada 12. septembrī

12sept_Dzesse_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 12. septembrī, ASV Alabamas štatā desmitbērnu ģimenē dzimis leģendārais amerikāņu vieglatlēts Džese Ouvens – četrkārtējais 1936. gada olimpisko spēļu Berlīnē uzvarētājs un sportists, kurš 1935. gadā vienās sacensībās 45 minūšu laikā uzstādīja sešus pasaules rekordus dažādās skriešanas distancēs un tāllēkšanā.

 

Latvijas presē viņu dēvēja par ”lidojošo mulatu” un jūsmoja par Ouvena ”fenomenālajiem” rezultātiem. Viņa sniegums Berlīnes olimpiādē iezīmēja melnādaino sportistu uznācienu vieglatlētikā. ”Kamdēļ gan jau agrāk melnā rase neparādīja šādas izcilas spējas sportā?” 1937. gadā brīnījās avīze ”Sporta Pasaule”. Un pati atbildēja: ”Nēģeri gadu simtiem ir bijusi apspiesta tauta, kas nav drīkstējusi brīvi parādīt savas spējas, bet kuriem vienmēr mēģināts iedvest viņu mazvērtīguma sajūtu, tamdēļ gluži dabīgi, kur tie ieguvuši sev tiesības, viņi cenšas atsvabināties ne tikai garīgi vien, bet arī sportā.”

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+