Mobilā versija
+1.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
15. marts, 2013
Drukāt

1913. gada 15. martā

15marts_gilde_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 15. martā, piektdienā Rīgā notika pilsētas domes vēlēšanas, kas iezīmējās ar īpaši niknu priekšvēlēšanu cīņu starp pagaidām nelielo balsstiesīgo latviešu un vācbaltu pilsoņu daļu.

 

Latvieši cerēja atņemt vāciešiem varu pilsētā ar krievu un citu tautību pilsoņu balsīm, kamēr vācu avīzes apgalvoja, ka latvieši esot “kultūras kaprači”, ko pie varas laist nedrīkst. Aģitācija ritēja līdz pēdējai dienai. Vēlēšanu iecirknis atradās Lielajā ģildē un bija atvērts no plkst. 8 līdz 23. Publika “daudzi cilindros, bet jo daudzi tāpat platmalēs”, “sirmi vācu kungi ar savām madāmām”. Balsotāju rinda stiepās līču loču līdz pat Šķūņu ielai. Latviešu liste tomēr zaudēja vāciešiem par teju 700 balsīm. Bija aprēķināts, ka vēlēšanās piedalījušies ap 2000 latviešu pilsoņu, taču sanāca, ka vairāki simti no tiem balsojuši par vāciešiem. Varu latviešiem Rīgā 1913. gadā iegūt tā arī neizdevās.

 

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+