Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
16. septembris, 2013
Drukāt

1913. gada 16. septembrī

16sept_teatris_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 16. septembrī, avīze “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Aktieru konflikts Jaunā Rīgas teātrī saviļņojis visu latviešu sabiedrību.

 

Daudzi nekādi nevar saprast, kā varēja teātrī, kas mākslas un materiālā ziņā likās stāvam uz tik drošiem pamatiem, izcelties tik nopietna krīze, kas apdraud visu teātra eksistenci.” Runa bija par konfliktu starp tobrīd vadošā latviešu teātra – Jaunā Rīgas teātra – direktoru un režisoru Teodoru Amtmani, viņa atbalstītājiem iestādes administrācijā no vienas un 21 teātra aktieri no otras puses. Pēdējie pieprasīja režisora atkāpšanos, norādot, ka direktors gaisotni teātrī padarījis neciešamu, turklāt “Amtmanim priekš liela teātra vadoņa ir ļoti trūcīga izglītība”. Viņš dodot “priekšrakstus” pat vecākiem aktieriem, pilnībā ignorējot viņu sajūtas un domas.

Turklāt Amtmanis lieki tērējot teātra naudu saviem ārzemju braucieniem. Šīs gluži mūsdienīgās ķildas neizputināja teātri, tomēr izrāžu kvalitātei kaitēja.

 

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+