Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
16. septembris, 2013
Drukāt

1913. gada 16. septembrī

16sept_teatris_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 16. septembrī, avīze “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Aktieru konflikts Jaunā Rīgas teātrī saviļņojis visu latviešu sabiedrību.

 

Daudzi nekādi nevar saprast, kā varēja teātrī, kas mākslas un materiālā ziņā likās stāvam uz tik drošiem pamatiem, izcelties tik nopietna krīze, kas apdraud visu teātra eksistenci.” Runa bija par konfliktu starp tobrīd vadošā latviešu teātra – Jaunā Rīgas teātra – direktoru un režisoru Teodoru Amtmani, viņa atbalstītājiem iestādes administrācijā no vienas un 21 teātra aktieri no otras puses. Pēdējie pieprasīja režisora atkāpšanos, norādot, ka direktors gaisotni teātrī padarījis neciešamu, turklāt “Amtmanim priekš liela teātra vadoņa ir ļoti trūcīga izglītība”. Viņš dodot “priekšrakstus” pat vecākiem aktieriem, pilnībā ignorējot viņu sajūtas un domas.

Turklāt Amtmanis lieki tērējot teātra naudu saviem ārzemju braucieniem. Šīs gluži mūsdienīgās ķildas neizputināja teātri, tomēr izrāžu kvalitātei kaitēja.

 

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+