Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
20. novembris, 2013
Drukāt

1913. gada 20. novembrī (1)

20nov_Tango_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 20. novembrī, Vācijas ķeizars Vilhelms II izdeva rīkojumu, kas aizliedza uniformās tērptiem kavalieriem dejot tango.

Šī modes deja tika pasludināta par pārāk ”nepiedienīgu”, lai to dejotu virsnieki. 1913. gads bija brīdis, kad no Argentīnas un ASV ap 1910. gadu ieceļojusī kaislīgā deja pārņēma Eiropu par spīti aizliegumiem. Salonos, paraugdemonstrējumus sniedzot, lai izvairītos no apsūdzībām ”piedauzīgā uzvedībā”, nereti abi dejotāji bija dāmas, turklāt maskotas. Minētā gada oktobra beigās vai novembra sākumā tango soļus pirmo reizi publiski demonstrēja arī Rīgā. Tas notika Rīgas Pētera I bibliotēkas biedrības sarīkojumā un gandrīz vienlaikus Rīgas dzīvnieku patversmei veltītā labdarības pasākumā, kur pulcējās vācu publika. ”Rigische Zeitung” ziņoja, ka jau pašā paraugdemonstrējuma sākumā publika pielēkusi kājās, lai labāk redzētu. Pat vecākas kundzes sakāpušas uz krēsliem. Vajadzējis izsaukt policiju, lai zālē iedibinātu kārtību.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+