Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
21. februāris, 2013
Drukāt

1913. gada 21. februārī

21feb_romanovi_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 21. februārī (pēc vecā stila) Krievijas cars Nikolajs II par godu Romanovu dinastijas varas 300. gadadienai pasludināja amnestiju daļai 1905. gada revolūcijas dalībnieku.

 

Amnestēts tika ap 10 tūkstoš personu, taču tikai desmitā daļa bija politiskie likumpārkāpēji. Imperatora piedošanu no “politiskajiem” izpelnījās tie, kas bija veikuši preses likumu pārkāpumu vai kaut kā apvainojuši “Viņa majestāti”. Amnestijas dēļ dzimtenē no trimdas sāka atgriezties latviešu inteliģences pārstāvji. No apcietinājuma atbrīvoja arī literātu Kārli Skalbi, kam kā izdevuma “Kāvi” redaktoram par varai nevēlamu rakstu publicēšanu bija piespriests pusotrs gads cietuma. Tāpat atbrīvoja kādu Upenieka kungu, kurš Bauskas Labdarības biedrības goda maltītes laikā bija uzaicinājis klātesošos nodziedāt Baumaņu Kārļa ”Dievs, svētī Baltiju” (proti, ”Latviju”). Tā tolaik skaitījās Kurzemes guberņas varas noliegta dziesma, un Upenieks par savu rīcību bija nonācis policijas rokās.

 

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+