Mobilā versija
+13.6°C
Malvīne, Malvis
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
29. aprīlis, 2013
Drukāt

1913. gada 29. aprīlī

29apr_ravejsledzejs_24

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 29. aprīlī, zviedru izcelsmes amerikāņu elektroinženieris Gideons Sundbaks ASV pieteica patentam savu izgudrojumu – rāvējslēdzēju jeb atveramo savienotāju.

 

Sundbaks mainīja un uzlaboja 20. gada sākumā radīto rāvējslēdzēja priekšteci, kas darbojās kā āķīšu un actiņu sistēma. Pirmkārt, tika mainīta zobiņu forma, otrkārt, palielināja saķerošos zobiņu skaitu, tādējādi aizdare kļuva ērtāka un uzticamāka. Kad 1917. gadā izgudrotājs patentu saņēma, viņš konstruēja arī rāvējslēdzēju veidojošu ierīci. Tā spēja sagatavot 100 metru jaunās aizdares dienā. Praktisko lietojumu rāvējslēdzējs piedzīvoja 20. gadu sākumā, kad to vispirms sāka izmantot apavu aizdarei un tabakas makos. Ap 20. gadu beigām kā galošu, maciņu, somiņu elements tas parādījās arī Latvijā. 30. gadu beigās rāvējslēdzēju aizvien biežāk manīju kā apģērbu un kabatu aizdari, kaut stabilu vietu modes industrijā tas ieņēma tikai pēc Otrā pasaules kara.

 

 

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+