Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
31. maijs, 2013
Drukāt

1913. gada 31. maijā

31maijs_Taksi_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 31. maijā, avīze “Latvija” rakstīja: “Rīgā uzsākuši darboties arī automobiļi – taksometri, kuru pastāvīgā uzturēšanās vieta atrodas pie vācu teātra (mūsdienās Nacionālā opera. – Aut.).

 

Par versti (1,07 km) automobiļi – taksometri ņem 30, 40 un 60 kapeikas, skatoties pēc braucēju skaita. Automobiļi – taksometri pieder kādam Pēterburgas uzņēmējam.” Epizodiski taksometri Rīgā gan bija vērojami arī kādus piecus gadus pirms tam, taču ar skaitītājiem aprīkoti “Renault” markas “taksīši” parādījās vien 1925. gadā. Prese norādīja, ka taksometri neiznākot dārgāki par ormaņiem, ja ņemot vērā, ka laiks ir nauda. 1930. gadā Rīgā bija jau 740 taksometru un šoferi uztraucās, ka tiem drīz pietrūkšot vietu nozīmētajās stāvvietās. Tā arī notika. 30. gadu sākumā pirmo reizi sāk runāt par “takšu kariem”.

 

 

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar TrampuLielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+