Mobilā versija
+15.4°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
4. decembris, 2013
Drukāt

1913. gada 4. decembrī

4dec_fabrika_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 4. decembrī, avīze ”Jaunākās Ziņas” rakstīja: ”Rūpniecībai attīstoties, fabriku skaitam pieaugot, rodas arvien vairāk pieprasījuma pēc darba rokām. Tā bez vīrieša arī sieviete un pat pusaudži tiek pievilkti pie darba fabrikā. (..) Pie mums sievietes tiek ievilktas rūpniecībā tādā mērā, ka jau izspiež no turienes vīriešus.” Īpaši daudz sieviešu Krievijas impērijas fabrikās bija ieplūdis 1904./1905. gada krievu–japāņu kara laikā, kad vīrus iesauca. Bet pēc tam fabrikanti sāka dot dāmām priekšroku, jo tās ”esot mierīgākas par vīriešiem”, neiesaistās sociāldemokrātiskās arodkustībās, bet pats galvenais – viņām varēja maksāt mazāku algu. Vēl ”lētāki” bija tikai pusaudži. ”Šāda parādība rūpniecībā ir nevēlama, nav normāla, jo pieaugušo spēcīgo vīriešu rokām caur to jāpaliek dīkā, jāiztiek bez darba,” secināja laikraksts.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (14)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+