Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Sestdiena, 29. oktobris, 2016
4. decembris, 2013
Drukāt

1913. gada 4. decembrī

4dec_fabrika_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 4. decembrī, avīze ”Jaunākās Ziņas” rakstīja: ”Rūpniecībai attīstoties, fabriku skaitam pieaugot, rodas arvien vairāk pieprasījuma pēc darba rokām. Tā bez vīrieša arī sieviete un pat pusaudži tiek pievilkti pie darba fabrikā. (..) Pie mums sievietes tiek ievilktas rūpniecībā tādā mērā, ka jau izspiež no turienes vīriešus.” Īpaši daudz sieviešu Krievijas impērijas fabrikās bija ieplūdis 1904./1905. gada krievu–japāņu kara laikā, kad vīrus iesauca. Bet pēc tam fabrikanti sāka dot dāmām priekšroku, jo tās ”esot mierīgākas par vīriešiem”, neiesaistās sociāldemokrātiskās arodkustībās, bet pats galvenais – viņām varēja maksāt mazāku algu. Vēl ”lētāki” bija tikai pusaudži. ”Šāda parādība rūpniecībā ir nevēlama, nav normāla, jo pieaugušo spēcīgo vīriešu rokām caur to jāpaliek dīkā, jāiztiek bez darba,” secināja laikraksts.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+