Mobilā versija
+1.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
4. novembris, 2013
Drukāt

1913. gada 4. novembrī

4nov_aparats_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 4. novembrī, Vācijas ugunsdzēsēju aprīkojuma ražotāja ”Hansa” pārstāvis Holmsa kungs Rīgas ugunsdzēsēju ”skrejošās kolonnas” stacijas pagalmā Rīgas ugunsdzēsēju  priekšniecībai un preses pārstāvjiem demonstrēja jaunumu – ”sausu ugunsdzēšamo rīku”.

Pagalmā bija nolikta ap pusotra metra augsta un pusmetru plata dēļu kaste, piekrauta ar malku, salmiem, salaistīta ar petroleju, darvu un aizdedzināta. ”Dzēšamais rīks ir divas pēdas (ap 70 cm) gara skārda trūba, kas pildīta ar firmas izgudrotu ķīmisku pulveri, kuru ar trūbu iepūš liesmās. Kā redzams, ķīmiskais pulveris ugunī rada lielā vairumā slāpekli. Dzēšanas trūba ar divām rezerves trūbām maksā 14 rbļ.,” redzēto aprakstīja avīze ”Latvija”. Holmsa kungam ar ”trūbu” bija izdevies apdzēst gan liesmojošo kasti, gan vaļēju skārda tvertni, pildītu ar degošu benzīnu. Jādomā, tas bija pirmais ugunsdzēšamā aparāta lietošanas gadījums kā Rīgā, tā Latvijā.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (3)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli (8)Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+