Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
5. februāris, 2013
Drukāt

1913. gada 5. februārī

5feb_lidmasina_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 5. februārī, Balkānu kara laika grieķu lidotāji Mihails Mutusis un Aristidis Moraitinis veica militārās aviācijas vēsturē pirmo kaujas operāciju jūrā.

 

Par hidroplānu pārbūvētais franču ražojuma divplāksnis “Farman MF7” izlidoja, lai noskaidrotu Turcijas flotes atrašanās vietu un kuģu skaitu Dardaneļu jūras šaurumā. Lidotāji veiksmīgi veica uzdevumu, atklāja kuģus un pat nometa dažas nelielas bumbas, gan nenodarot pretiniekam nekādu kaitējumu. Tomēr atpakaļceļā saniķojās “Farman” motors un lidaparāts bija spiests nolaisties Egejas jūrā. Par laimi, avarējušos drīz atklāja grieķu karakuģis un Mutusis un Moraitinis atgriezās mājās kā varoņi. Par šo kara epizodi tolaik tika daudz rakstīts presē, un minēto dienu mēdz uzskatīt arī par brīdi, kad dzimusi jūras kara aviācija.

 

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (2)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+