Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
5. februāris, 2013
Drukāt

1913. gada 5. februārī

5feb_lidmasina_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 5. februārī, Balkānu kara laika grieķu lidotāji Mihails Mutusis un Aristidis Moraitinis veica militārās aviācijas vēsturē pirmo kaujas operāciju jūrā.

 

Par hidroplānu pārbūvētais franču ražojuma divplāksnis “Farman MF7” izlidoja, lai noskaidrotu Turcijas flotes atrašanās vietu un kuģu skaitu Dardaneļu jūras šaurumā. Lidotāji veiksmīgi veica uzdevumu, atklāja kuģus un pat nometa dažas nelielas bumbas, gan nenodarot pretiniekam nekādu kaitējumu. Tomēr atpakaļceļā saniķojās “Farman” motors un lidaparāts bija spiests nolaisties Egejas jūrā. Par laimi, avarējušos drīz atklāja grieķu karakuģis un Mutusis un Moraitinis atgriezās mājās kā varoņi. Par šo kara epizodi tolaik tika daudz rakstīts presē, un minēto dienu mēdz uzskatīt arī par brīdi, kad dzimusi jūras kara aviācija.

 

Pievienot komentāru

Briselē 25.maijā notiks NATO samits (4)NATO valstu līderi 25.maijā tiksies Briselē pirmajā Ziemeļatlantijas alianses samitā kopš ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšanas, kurš ir kritiski izteicies par NATO, otrdien paziņoja NATO preses sekretāre.
Draugiem Facebook Twitter Google+