Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
6. septembris, 2013
Drukāt

1913. gada 6. septembrī

6sept_futbols_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 6. septembrī, Riodežaneiro piedzima leģendārais brazīliešu futbolists Leonidass da Silva.

 

Par ”melno dimantu” jeb ”gumijvīru” sauktais sportists Brazīlijā bija izcilākais savā jomā, līdz 50. gadu beigās sākās Peles uznāciens. Da Silva tajā brīdī savu futbolista karjeru jau bija beidzis. Viņa slavas laiks ir 30. – 40. gadi. Sporta vēsturē Leonidass da Silva iegājis ar to, ka izstrādāja un pirmais sāka praktizēt atmugurisko sitienu kritienā pār sevi, angliski sauktu ”bicycle kick”. Tiesa, ir pieņēmums, ka viņš šo sitienu nav izgudrojis, bet tikai pilnveidojis kāda cita futbolista ideju. Tomēr vēsturē palicis, ka pirmo reizi tas publiski noticis da Silvas izpildījumā 1932. gada 24. aprīlī mačā starp diviem Brazīlijas klubiem. ”Melnais dimants” no aktīvā sporta atvadījās 1950. gadā, pēc tam kļūstot par ļoti populāru komentētāju un mēbeļu veikala īpašnieku Sanpaulu.

 

Pievienot komentāru

Itālijā turpina meklēt lavīnas apraktos cilvēkusLavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā cietusi viesnīca "Hotel Rigopiano" Gransaso kalna nogāzē, kur, domājams, gājuši bojā vairāki cilvēki.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+