Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
7. novembris, 2013
Drukāt

1913. gada 7. novembrī

7nov_Kami_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 7. novembrī, Francijas kolonijā Alžīrijā piedzima franču rakstnieks un domātājs, Nobela prēmijas laureāts Albērs Kamī.

Viņa pazīstamākie darbi ir ”Mīts par Sīzifu”, romāns ”Mēris”, noveļu krājums ”Trimda un kundzība”, eseja ”Dumpīgais cilvēks”. Pacifistiski un kreisi orientētā intelektuāļa lielākais popularitātes periods attiecas uz pēckara laiku, kad Kamī vairs neapmierinājās tikai ar filozofa un literāta darbību un iesaistījās politiskajā žurnālistikā. Viņa avīžu ievadraksti bieži bija veltīti franču koloniālisma nosodījumam. Domātājs šajā ziņā mēģināja pacelties pāri politiskajiem spēkiem, it kā nenostājoties neviena pusē, taču saņēma kritiku no visām pusēm. Mēģinot klasificēt Albēra Kamī filozofiju, viņu bieži pieskaita eksistenciālistiem, taču pats domātājs sevi ar tiem neidentificēja.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+