Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
8. janvāris, 2013
Drukāt

1913. gada 8. janvārī

8janv_dzukste_22

Pirms 100 gadiem, 1913. gada 8. janvārī, avīzē “Latvija” bija ievietota korespondence no Džūkstes: “Pirmais kinematogrāfs uz laukiem. Pāris uzņēmēju še nodibinājuši kinematogrāfu, kurš jau laikam šinīs dienās sāks darboties.

 

Vairāk reiz jau laikrakstos aizrādīts uz tiem sliktiem iespaidiem, kādus kinematogrāfs var atstāt sevišķi uz jaunatni un nepieaugušajiem. Lauku publika šo iespaidu uzņemšanas ziņā daudz jūtīgāka un viņu daudz vieglāk samaitāt ar dažādām sensācijām, resp., skatiem no lielpilsētu dzīves, lubu romāniem utt. Taču jācer, ka inteliģentie uzņēmēji neizies tikai uz savas kabatas pildīšanu, bet parūpēsies par krietnas lauku publikai piemērotas programmas izvēli.” Kino tolaik jau bija atzīts izklaides veids, lai arī kinozāles vēl atradās tikai lielākajās pilsētās un to nebija daudz. Tā Rīgā 1909. gadā bijušas 15 kino demonstrēšanas vietas.

 

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+