Mobilā versija
+19.3°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
6. decembris, 2013
Drukāt

1913. gadā naktī uz 6. decembri

6dec_Skaitisana_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gadā naktī uz 6. decembri, Rīgā notika iedzīvotāju skaitīšana.

Rīgas iemītniekus skaitīja 3500 brīvprātīgo. Sagatavošanas darbi un iedzīvotāju informēšanas kampaņa pirms tam ilga vairākus mēnešus. Tā kā bija paziņots, ka situāciju fiksēs uz plkst. 24, daudzi rīdzinieki to saprata tā, ka tautas skaitītāji viņus pusnaktī raus ārā no gultām. Avīzes skaidroja, ka tā gan nebūšot, jo runa ir tikai par ļaužu daudzumu dotajā vietā, dotajā brīdī. Tautas skaitītāji iepriekš izdalītās aptaujas lapas no rīdziniekiem savāca 6. decembra rītā. Informāciju varēja sniegt latviešu, vācu vai krievu valodā. Avīzēm nācās kliedēt baumas, ka pasākuma mērķis esot rast pamatu papildu nodokļu uzlikšanai. Tika uzsvērts, ka ziņas ievāc vien ”zinātnisku un sabiedrisku mērķu dēļ”. Pirms skaitīšanas lēsa, ka Rīgā ir ap 440 000 iedzīvotāju, bet izrādījās, ka to ir 517 522.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+