Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
6. decembris, 2013
Drukāt

1913. gadā naktī uz 6. decembri

6dec_Skaitisana_2

Pirms 100 gadiem, 1913. gadā naktī uz 6. decembri, Rīgā notika iedzīvotāju skaitīšana.

Rīgas iemītniekus skaitīja 3500 brīvprātīgo. Sagatavošanas darbi un iedzīvotāju informēšanas kampaņa pirms tam ilga vairākus mēnešus. Tā kā bija paziņots, ka situāciju fiksēs uz plkst. 24, daudzi rīdzinieki to saprata tā, ka tautas skaitītāji viņus pusnaktī raus ārā no gultām. Avīzes skaidroja, ka tā gan nebūšot, jo runa ir tikai par ļaužu daudzumu dotajā vietā, dotajā brīdī. Tautas skaitītāji iepriekš izdalītās aptaujas lapas no rīdziniekiem savāca 6. decembra rītā. Informāciju varēja sniegt latviešu, vācu vai krievu valodā. Avīzēm nācās kliedēt baumas, ka pasākuma mērķis esot rast pamatu papildu nodokļu uzlikšanai. Tika uzsvērts, ka ziņas ievāc vien ”zinātnisku un sabiedrisku mērķu dēļ”. Pirms skaitīšanas lēsa, ka Rīgā ir ap 440 000 iedzīvotāju, bet izrādījās, ka to ir 517 522.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+