×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

1914. gada 1. augustā (1)

1Aug_vaciesi_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 1. augustā, Vācija izsludināja vispārējo mobilizāciju un pieteica karu Krievijai. Arī Francijā sākās vispārējā mobilizācija.

Pirmais pasaules karš vairs nebija apturams. Jau nākamās dienas pievakarē tas ienāca Latvijā, kad vācu vieglie kreiseri “Augsburg” un “Magdeburg” apšaudīja Liepājas kara ostu un pilsētu, sabojājot vairākus namus, noliktavas un infrastruktūru. Apšaude izraisīja paniku, kaut iedzīvotājiem lielus zaudējumus tā nenodarīja. Ziņa par vācu kara pieteikumu liepājniekus, tāpat kā Rīgas un citu pilsētu iedzīvotājus, bija sasniegusi tika 2. augustā, tādēļ var iedomāties izjūtas, kad tās pašas dienas vakarā jau sāka krist pirmie šāviņi. “Tas, kam pāris dienas atpakaļ neviens nopietni negribēja ticēt un ar ko daudzi tikai bezbēdīgi spēlējās, tas tagad palicis par drūmu nopietnību. (..) Nav šaubu, ka šis krievu – vācu karš ātri izvērtīsies par to lielo pasaules karu, par kuru jau gadu desmitiem runāja kā no nenovēršamas, bet tālas nākamības,” rakstīja “Rīgas Avīze”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pirms 100 gadiem, 1914. gada 1. augustā, Vācija izsludināja vispārējo mobilizāciju un pieteica mums karu, kuru mes butu vinejusi, ja nebutu komunistu apversuma 1917… #edvin

Draugiem Facebook Twitter Google+