Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
11. jūlijs, 2014
Drukāt

1914. gada 11. jūlijā

11jul_Pirmais_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 11. jūlijā, ”Jaunākās Ziņas” publicēja anonīmu pravietisku ievadrakstu ”Pirms tautu cīņas”.

Līdz Pirmā pasaules kara sākumam vēl bija atlikušas divarpus nedēļas, bet serbu teroristu atentāts pret Austroungārijas kroņprinci Franci Ferdinandu jau bija noticis, saspīlējums valstu starpā auga. Eiropa dzīvoja nelāgās nojausmās: ”Eiropas kara spoks negrib un negrib nozust no politiskā apvāršņa. Diplomātija un prese par viņu sāk runāt arvienu arvienu no jauna, tiklīdz tautu savstarpējās attiecībās atzīmējamas mazākās pārmaiņas vai notikumi. (..) Eiropa tiešām liekas sadalījusies divos naidīgos lēģeros, kuri bez apstājas turpina bruņošanos, gatavodamies acīmredzot uz izšķirošu grandiozu tautu cīņu. (..) Eiropas valstis gatavojas. Gatavojas mežonīgā cīņas aizrautībā sagraut savu kultūras darbu, nomīdīt un pārvērst par tuksnesi savas druvas un aprakt uz kaujas lauka savu nokauto nākotni.”

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+