Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
16. septembris, 2014
Drukāt

1914. gada 16. septembrī

16sept_vodka_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 16. septembrī, Krievijas impērijas valsts dome pieņēma likumu, kas aizliedza degvīna pārdošanu kara laikā.

Dažādi ierobežojumi un aizliegumi attiecībā uz alkoholu bija ieviesti jau agrāk. Latvijas un Igaunijas teritorijā, izņemot Rīgas apriņķi, spirtotu dzērienu un vīnu pārdošanu ar vietējās militārās administrācijas pavēli “līdz vēlākiem rīkojumiem” apturēja augusta beigās. Tad drīz vien pienāca kārta arī alum. Par rīkojuma pārkāpšanu draudēja līdz trīs mēnešu arests vai pamatīgs naudas sods. Alkoholiskos dzērienus drīkstēja tirgot tikai restorānos. Ierobežojumus motivēja ar nepieciešamību ievērot disciplīnu, īpaši jau mobilizācijas laikā. Sabiedrības inteliģentākā daļa sauso likumu uzņēma ļoti pozitīvi, jo 20. gadsimta sākumā dzeršanas posts fabriku strādnieku vidū bija liela problēma, tostarp arī Rīgā, un piedalīties pretalkohola kustībā skaitījās labais tonis.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+