Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
16. septembris, 2014
Drukāt

1914. gada 16. septembrī

16sept_vodka_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 16. septembrī, Krievijas impērijas valsts dome pieņēma likumu, kas aizliedza degvīna pārdošanu kara laikā.

Dažādi ierobežojumi un aizliegumi attiecībā uz alkoholu bija ieviesti jau agrāk. Latvijas un Igaunijas teritorijā, izņemot Rīgas apriņķi, spirtotu dzērienu un vīnu pārdošanu ar vietējās militārās administrācijas pavēli “līdz vēlākiem rīkojumiem” apturēja augusta beigās. Tad drīz vien pienāca kārta arī alum. Par rīkojuma pārkāpšanu draudēja līdz trīs mēnešu arests vai pamatīgs naudas sods. Alkoholiskos dzērienus drīkstēja tirgot tikai restorānos. Ierobežojumus motivēja ar nepieciešamību ievērot disciplīnu, īpaši jau mobilizācijas laikā. Sabiedrības inteliģentākā daļa sauso likumu uzņēma ļoti pozitīvi, jo 20. gadsimta sākumā dzeršanas posts fabriku strādnieku vidū bija liela problēma, tostarp arī Rīgā, un piedalīties pretalkohola kustībā skaitījās labais tonis.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+