Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
18. jūnijs, 2014
Drukāt

1914. gada 18. jūnijā

18jun_Motorlaiva_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 18. jūnijā, “Jaunākās Ziņas” satraucās par jaunu nevēlamu parādību Jūrmalā: “Līdz šim kā Rīgā, tā arī Jūrmalā visi žēlojās tikai par automobilistu briesmām, bet tagad radušies jauni pārgalvji – motorlaivu sportsmeņi uz Lielupes, sevišķi Majoru un Dubultu daļā.

Arī šie “sportsmeņi”, tāpat kā automobilisti, laiž savas laivas pa Lielupi visā sparā, apdraudēdami vienkāršo laivu braucējus. Lielākā nelaime ir tā, ka motorlaivu vadītāji nekad pat nemēģina izvairīties, lai neuzbrauktu virsū kādai vienkāršai laivai, un nedod pat signālus.” Šajā pašā laikraksta numurā norādīts, ka tāpat notikusi “riteņbraucēju aprobežošana” Ķemeros, jo tie visā Jūrmalā kopumā “palikuši pavisam pārgalvīgi un braukāja pa trotuāriem un parka alejām”. Turpmāk braukāt ar divriteņiem pa trotuāriem, atsevišķām ielām, parku un alejām tika aizliegts. Aizliegtās vietas apzīmēja īpašiem karodziņiem.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+