Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
23. jūlijs, 2014
Drukāt

1914. gada 23. jūlijā

23jul_serbi_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 23. jūlijā, Austroungārija iesniedza ultimātu Serbijai, pieprasot atļaut austriešu izmeklētājiem noskaidrot Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā notikušās erchercoga Franča Ferdinanda nogalināšanas vaininiekus (erchercogu nogalināja serbu teroristi).

Tāpat tika pieprasīts “pārtraukt pret Austroungāriju vērsto propagandu”, mācību grāmatu satura mainīšanu ieskaitot, un atlaist serbu amatpersonas, kuras, pēc Vīnes domām, šajā propagandā un arī atentāta organizēšanā vainojamas. Ultimāta prasības un tonis bija apzināti izvēlēti nepieņemami un pazemojoši. Pēc konsultācijām ar sabiedroto Krieviju un citām valstīm apjukusī Serbija nolēma pieņemt ultimātu, atskaitot punktu, kas paredzēja austriešu policijas izmeklēšanas darbības Serbijas teritorijā. Tomēr Vīnes mērķis bija iznīcināt Serbiju, jo tā tai traucēja Balkānos. 28. jūlijā Austroungārija pieteica Serbijai karu, neapzinoties, ka izraisījusi Pirmo pasaules karu.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+