Mobilā versija
+15.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
25. septembris, 2014
Drukāt

1914. gada 25. septembrī

25sept_Mina_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 25. septembrī, avīze ”Latvija” publicēja Liepājas kara ostas komandiera pārstāvja štābkapteiņa Zīles norādījumus par to, kā rīkoties, ja Baltijas jūras piekrastes iedzīvotāji vai zvejnieki atrod izskalotas vai peldošas jūras mīnas.

Tās vācieši jau bija sākuši izlikt Baltijas jūrā, lai bloķētu Krievijas karaflotes pārvietošanos. Izskalotās mīnas nekādā gadījumā nedrīkstēja aizskart un par tām bija jāziņo iestādēm. Savukārt jūrā sastaptās zvejniekiem bija ”jāpiebuksē pie krasta, to uzmanīgi ielencot ar tīklu, bet viņai nekādā ziņā netuvojoties ar laivu”. Nekādā gadījumā nedrīkstēja pieskarties mīnas radziņiem (detonatoriem) vai ”tos sist”. Par katru izzvejoto mīnu Liepājas kara ostas vadība zvejniekiem solīja 25 rubļu prēmiju. Par izskalotas ”ragaines” uzrādīšanu gan nekāda prēmija nepienācās.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+