Mobilā versija
+4.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
25. septembris, 2014
Drukāt

1914. gada 25. septembrī

25sept_Mina_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 25. septembrī, avīze ”Latvija” publicēja Liepājas kara ostas komandiera pārstāvja štābkapteiņa Zīles norādījumus par to, kā rīkoties, ja Baltijas jūras piekrastes iedzīvotāji vai zvejnieki atrod izskalotas vai peldošas jūras mīnas.

Tās vācieši jau bija sākuši izlikt Baltijas jūrā, lai bloķētu Krievijas karaflotes pārvietošanos. Izskalotās mīnas nekādā gadījumā nedrīkstēja aizskart un par tām bija jāziņo iestādēm. Savukārt jūrā sastaptās zvejniekiem bija ”jāpiebuksē pie krasta, to uzmanīgi ielencot ar tīklu, bet viņai nekādā ziņā netuvojoties ar laivu”. Nekādā gadījumā nedrīkstēja pieskarties mīnas radziņiem (detonatoriem) vai ”tos sist”. Par katru izzvejoto mīnu Liepājas kara ostas vadība zvejniekiem solīja 25 rubļu prēmiju. Par izskalotas ”ragaines” uzrādīšanu gan nekāda prēmija nepienācās.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (65)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (4)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+