Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
26. augusts, 2014
Drukāt

1914. gada 26. augustā

26aug_Kortasars_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 26. augustā, Briselē Argentīnas diplomāta ģimenē piedzima viens no ievērojamākajiem fantāzijas virziena literatūrā autoriem Hulio Kortasars.

Viņa darbos realitāte savijas ar mistiku un sirreālismu, kas fascinējis daudzus lasītājus visā pasaulē. Pats autors par savu “darbaudzinātāju” uzskatīja citu argentīniešu prozas avangardistu – Horhi Luisu Borhesu. Arī publicēties Kortasars sāka Borhesa izdotā žurnālā. “Ieejot Kortasara pasaulē, mums jāatstāj aiz muguras mūsu ierastā laika koncepcija. Secībai un kārtībai, tikšķošo sekunžu ciešajai ierindai nav vietas viņa darbos,” raksta latviešu cilmes amerikāņu literatūrzinātnieks Svens Ēriks Birkerts. Argentīniešu rakstnieka stāsti ir tulkoti un izdoti latviski, arī 1963. gada romāns “Klasīšu spēle”, kas literatūrzinātnieku skatījumā sagrāvis mītu par Latīņamerikas rakstniecības provincialitāti.

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+