Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
28. jūlijs, 2014
Drukāt

1914. gada 28. jūlijā

28jul_kara_sakums_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 28. jūlijā, Austroungārija pieteica karu Serbijai, par iemeslu izmantojot atentātu pret erchercogu Franci Ferdinandu un it kā Serbijas nesadarbošanos šī atentāta izmeklēšanā.

Kaut sākotnēji bija domāts, ka Austroungārijas vēlme pakļaut Serbiju paliks lokāla konflikta līmenī, sekojošā ārpolitiskā ķēdes reakcija noveda pie Pirmā pasaules kara. Vēsturnieki norāda, ka šis karš radikāli atšķīrās no visiem iepriekšējiem cilvēces pieredzētajiem kariem: tas izgāja ārpus koalīciju kara robežām, aptvēra ievērojamu pasaules daļu, izraisīja līdz tam nebijušus dzīvā spēka, materiālo un garīgo vērtību postījumus, turklāt mainīja pasaules politisko karti. No triju sabrukušu impēriju drupām piedzima Baltijas valstis, Somija, Polija, Dienvidslāvija, Čehoslovākija, bet Austroungārija sadalījās Ungārijā un Austrijā.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+