Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
29. jūlijs, 2014
Drukāt

1914. gada 29. jūlijā

29jul_Bic_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 29. jūlijā, inženiera ģimenē Turīnā piedzima viens no ievērojamākajiem franču 20. gadsimta uzņēmējiem Marsels Bišs.

Viņa stāsts ir piemērs, kā vienkārša, bet laba ideja kopā ar enerģiskumu var dot pasaules mēroga panākumus. Bišs savu biznesa impēriju, kuras vārds “Bic” ir viņa uzvārda atvasinājums, balstīja uz vienreiz lietojamām lietām. Kā izbijis kādas rakstāmlietu firmas darbinieks, labi pārzinot tirgu, vispirms viņš 1950. gadā iegādājās lodīšu pildspalvas patentu no ungāra Lāslo Biro. Divu gadu laikā Bišs tās konstrukciju noveda līdz lētākajam un lietošanai optimālākajam variantam. Pēc tam uzņēmējs kopā ar kompanjonu Eduāru Bifāru Parīzē nopirka pamestu fabrikas cehu un sāka tajā ražot vienreiz lietojamas pildspalvas. Tām 70. gados sekoja mūslaikos tik ierastās pēc izlietošanas prom metamās šķiltavas un bārdas skuvekļi.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+