Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
31. jūlijs, 2014
Drukāt

1914. gada 31. jūlijā

30jul_mobilizacija_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 31. jūlijā, gatavojoties Pirmajam pasaules karam, Krievijas impērijā tika izsludināta vispārējā mobilizācija, kas attiecās arī uz Latvijas teritoriju.

Kopumā kara gaitā Latvijā notika septiņi iesaukumi cara armijā un karā devās 120 līdz 140 tūkstoši latviešu. Kopējais karojošo latviešu skaits varēja būt vēl lielāks. Karā latvieši sākotnēji gāja labprāt, jo savs efekts bija pretvācu propagandai un gadsimtu naidam. Sajūsma gan noplaka, kad Krievijas armijas iebrukumam un pirmajiem panākumiem Austrumprūsijā rudenī un ziemā sekoja vairākas iznīcinošas sakāves, kas latviešos viesa neuzticību cara ģenerāļos. Lēš, ka līdz ar Krievijas armijas XX korpusa iznīcināšanu Austrumprūsijā 1915. gada februārī/martā krita ap 20 000 no Latvijas iesauktu karavīru. Vēl tūkstošiem nonāca gūstā.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (45)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+