Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. marts, 2014
Drukāt

1914. gada 5. martā

5marts_Sedovs_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 5. martā, ceļā no Franča Jozefa Zemes uz Ziemeļpolu ledājos nomira krievu hidrogrāfs un polārpētnieks Georgijs Sedovs (1877 – 1914).

Līdz ar ekspedīcijas vadītāja nāvi neveiksmi cieta visa Krievijas organizētā misija, kuras pamatā bija sacensība par Ziemeļpola atklāšanu. Pats Sedovs to 1912. gadā bija noformulējis tā: ”Roalds Amundsens Ziemeļpola atklāšanas godu vēlas par katru cenu Norvēģijai. Viņš grib turp doties 1913. gadā, bet mēs dosimies jau šogad un pierādīsim visai pasaulei, ka krievi ir spējīgi uz tādu varoņdarbu.” Rezultāts bija steiga un paviršības sagatavošanā ar likumsakarīgām beigām. Ekspedīcijā kā tvaika barkas ”Svētais lielmoceklis Foka” komandas locekļi piedalījās arī vismaz divi latvieši. Tie bija brāļi Jānis un Mārtiņš Zanderi – attiecīgi kuģa pirmais un otrais mehāniķis. Kuģī tika sasniegta pola ledāju mala pie Franča Jozefa Zemes, no kuras Sedova ļaudis suņu pajūgos un ar slēpēm devās tālāk.

Pievienot komentāru

"Biedējošo klaunu" uzbrukumi: Austrijā savainoti vairāki cilvēki Tuvojoties Helovīnam, vairāki cilvēki Austrijā guvuši savainojumus biedējošu klaunu tērpos ģērbušos cilvēku uzbrukumos.
Draugiem Facebook Twitter Google+