Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Vitālijs, Ralfs, Valgudis
Trešdiena, 23. augusts, 2017
7. janvāris, 2014
Drukāt

1914. gada 7. janvārī

7janv_Rozentals_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 7. janvārī, avīze ”Latvija” vēstīja: ”Jaņa Rozentāla izstāde pēdējās dienās tiek visai dzīvi apmeklēta.

Pārdotas jau dažas lielākās gleznas. Jāaizrāda, ka tagad izstādē redzama arī mākslinieka pazīstamākā glezna ”Princese ar pērtiķi”, kura bija izstādīta Minhenē un tikai tagad piesūtīta no ārzemēm.” ”Princesi ar pērtiķi” arī mūsdienās uzskata par Rozentāla šedevru un latviešu nacionālās mākslas dārgumu. Arī mākslinieks pats to uzskatīja par ļoti veiksmīgu un ne velti bija izvēlējies minētajai starptautiskajai mākslas izstādei Minhenes Stikla pilī. Mākslas zinātnieki norāda, ka 1913. gada glezna ir izteikts jūgendstila un simbolisma darbs. Laikā, kad Rozentāls strādāja, princeses tēls tika plaši izmantots romantiskajā dzejā kā skaistuma un dailes simbols. ”Princese ar pērtiķi” mūsdienās glabājas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+