Mobilā versija
+4.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
7. janvāris, 2014
Drukāt

1914. gada 7. janvārī

7janv_Rozentals_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 7. janvārī, avīze ”Latvija” vēstīja: ”Jaņa Rozentāla izstāde pēdējās dienās tiek visai dzīvi apmeklēta.

Pārdotas jau dažas lielākās gleznas. Jāaizrāda, ka tagad izstādē redzama arī mākslinieka pazīstamākā glezna ”Princese ar pērtiķi”, kura bija izstādīta Minhenē un tikai tagad piesūtīta no ārzemēm.” ”Princesi ar pērtiķi” arī mūsdienās uzskata par Rozentāla šedevru un latviešu nacionālās mākslas dārgumu. Arī mākslinieks pats to uzskatīja par ļoti veiksmīgu un ne velti bija izvēlējies minētajai starptautiskajai mākslas izstādei Minhenes Stikla pilī. Mākslas zinātnieki norāda, ka 1913. gada glezna ir izteikts jūgendstila un simbolisma darbs. Laikā, kad Rozentāls strādāja, princeses tēls tika plaši izmantots romantiskajā dzejā kā skaistuma un dailes simbols. ”Princese ar pērtiķi” mūsdienās glabājas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (66)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (4)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+