Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
10. februāris, 2015
Drukāt

1915. gada 10. februārī

10feb_Karulis_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 10. februārī, Rīgā dzimis žurnālists, kultūrvēsturnieks un valodnieks Konstantīns Karulis. Dižākais viņa veikums ir divsējumu Latviešu etimoloģijas vārd­nīca, kurā skatīta latviešu valodas vārdu vēsturiskā izcelsme. Tomēr darba dzīvi Karulis sāka žurnālistikas laukā, strādājot “Jaunākajās Ziņās” un pēc tam “Brīvajā Zemē”. Viens no viņa kā žurnālista un lieliska stenogrāfista uzdevumiem bija pavadīt Kārli Ulmani izbraucienos pa Latviju un pierakstīt viņa publikai sacīto. Pēc tam, padomju okupācijai sākoties, nācās pārkvalificēties par skolotāju, tad iesaukums leģionā, Sibīrija un atgriešanās Latvijā. Filoloģiju un kultūrvēsturi par savu darbības lauku Karulis izvēlējās 50. – 60. gados un turpināja to kopt līdz pat mūža nogalei, kad teju 80 gadu vecumā, 1994. gadā, beidzot aizstāvēja doktora disertāciju LU un kļuva par LZA locekli, kas padomju laikā pagātnes dēļ viņam tika liegts.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+