Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
10. februāris, 2015
Drukāt

1915. gada 10. februārī

10feb_Karulis_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 10. februārī, Rīgā dzimis žurnālists, kultūrvēsturnieks un valodnieks Konstantīns Karulis. Dižākais viņa veikums ir divsējumu Latviešu etimoloģijas vārd­nīca, kurā skatīta latviešu valodas vārdu vēsturiskā izcelsme. Tomēr darba dzīvi Karulis sāka žurnālistikas laukā, strādājot “Jaunākajās Ziņās” un pēc tam “Brīvajā Zemē”. Viens no viņa kā žurnālista un lieliska stenogrāfista uzdevumiem bija pavadīt Kārli Ulmani izbraucienos pa Latviju un pierakstīt viņa publikai sacīto. Pēc tam, padomju okupācijai sākoties, nācās pārkvalificēties par skolotāju, tad iesaukums leģionā, Sibīrija un atgriešanās Latvijā. Filoloģiju un kultūrvēsturi par savu darbības lauku Karulis izvēlējās 50. – 60. gados un turpināja to kopt līdz pat mūža nogalei, kad teju 80 gadu vecumā, 1994. gadā, beidzot aizstāvēja doktora disertāciju LU un kļuva par LZA locekli, kas padomju laikā pagātnes dēļ viņam tika liegts.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+