Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
10. jūnijs, 2015
Drukāt

1915. gada 10. jūnijā

10jun_Goldmanis_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 10. jūnijā, Krievijas Valsts domes domnieks Jānis Goldmanis no Ikšķiles stacijas nosūtīja lūgumrakstu Krievijas impērijas bruņoto spēku virspavēlniekam lielkņazam Nikolajam Nikolajevičam, rosinot ļaut cara armijas sastāvā veidot atsevišķas latviešu vienības.

Tā sākās ceļš uz latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanu. Vēstījums bija sastādīts atbilstoši laika garam, diplomātiski lūdzot atbalstīt “latviešu neliekuļoto vēlēšanos piedalīties Krievijas aizstāvēšanā pret nekaunīgo ienaidnieku, formējot šim nolūkam sevišķas latviešu kaujas družīnas no latviešu jaunekļiem – brīvprātīgiem”. Goldmanis aizrādīja, ka poļiem un armēņiem tādas jau esot. Vienlaikus viņš uzsvēra no latviešiem izveidoto Daugavgrīvas bataljonu sīkstumu Jelgavas aizstāvēšanas laikā, kā arī ārpus Latvijas teritorijas. “Vienādas asinis, valoda, augstais kultūras līmenis veicinātu ne vien kara zināšanu ātru un sekmīgu piesavināšanos, bet stiprinātu arī viņu vienību, stingrību un kopgaru,” argumentēja deputāts.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+