Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
12. augusts, 2015
Drukāt

1915. gada 12. augustā

12aug_Jelgava_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 12. augustā, Latvijā parādījās pirmās banknotes ar tekstu latviešu valodā.

Tās bija vācu iekarotās Jelgavas pilsētas valdes izdotās parādzīmes, kuras iespieda, lai segtu ķeizariskās Vācijas okupācijas varas prasības pēc kontribūcijām un kaut cik uzturētu pilsētas saimniecisko dzīvi. Līdzīgi tolaik rīkojās arī okupētajā Liepājā un Ventspilī, jo cara naudas zīmes vairs apritei nederēja, bet vācieši okupētajiem apgabaliem domātās ostmarkas vēl nebija ieviesuši. Saskaņā ar Jelgavas domnieku lēmumu dažādu nominālu parādzīmes iespieda Stefenhāgena tipogrāfijā. Jelgavas nauda Latvijas Republikas pirmajos gados tika pielīdzināta valsts naudai. Kaut valdība pasludināja, ka pēc 1924. gada aprīļa tā vairs nebūšot likumīgs maksāšanas līdzeklis, Saeima termiņu pagarināja līdz 1925. gada 1. janvārim, bet Valsts kasē Jelgavas naudu pret latiem varēja apmainīt līdz 1931. gada 1. aprīlim.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+